ŞEHİR’DE ‘FARKLI TINILAR’

660

ŞEHİR’DE ‘FARKLI TINILAR’
BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Setbaşı Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen ‘Farklı Tınılar’ konseri, sanatseverlere keyifli anlar yaşattı.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi Üftade Gösteri ve Konferans Salonu geleceğin sanatçılarını ağırladı. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Şube Müdürlüğü ile Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı işbirliğiyle hazırlanan ‘Farklı Tınılar’ konseri, renkli anlara sahne oldu. Bursa’nın müzik kültürü ile yetişmiş genç kentlilerden oluşmasına katkı sağlamak adına gerçekleştirilen programda yaylı, nefesli, vurmalı çalgılarla verilen konser sanatseverlerden de büyük ilgi gördü.
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Enver Karakoç, vatandaşların geleneksel müziğin yanında çok sesli müzik formları, eserleri ve çalgılarını yakından tanımaları adına kültürel faaliyetlerin gerçekleştirildiğini söyledi. Karakoç, Bursalı genç yeteneklerin keşfedilerek akademik bir eğitime yönlenmelerine imkan vermek adına yürüttükleri projelerle Bursa’ya hizmet etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.