KÜTÜPHANELER ULUSLARARASI SEMPOZYUMU

2103

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Türk Kütüphaneciler Derneği Bursa Şubesi destekleriyle gerçekleştirilen “Yerel Yönetimlerde Kültürel Mirasın Yönetimi ve Kütüphaneler” temalı uluslararası sempozyum 6-8 Eylül 2017 tarihleri arasında Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde 17 ülkeden gelen 54 konuşmacının sunum ve atölye çalışmaları ile gerçekleştirilmiştir.

Sempozyum iki ana başlık altında Kültürel Miras/Kent Bellekleri Oluşturma ile Kütüphaneler ve Geleceği konularını derinlemesine ele almıştır.

Akademisyenleri, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum temsilcilerini bir araya getiren sempozyumun ilgili konularda çalışan akademisyenler, uygulamacılar ve karar alıcılar ile kurum/kuruluşlar arasında bilgi birikimlerinin ve deneyimlerinin aktarıldığı paylaşım ve etkileşim ortamı sağlamanın yanı sıra yeni projelerin, ortaklıkların geliştirilmesine destek sunmuştur.

Sempozyumun gerçekleştirilmesine destek veren Bilim Kurulu ve Düzenleme Kurulu üyelerimize, bildiri sunan tüm konuşmacılarımıza ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Sempozyum web sitesi için tıklayınız.

Sempozyum fotoğraf galerisi için tıklayınız.

Bildiri özetleri kitabı KMYKS_Bildiri Özetleri_Kitabı