MUTLU ÇOCUKLAR MUTLU GELECEK

697

Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi’nde bir araya geldiği okurlarına ‘Mutlu ve Başarılı Çocuk Yetiştirmenin Prensipleri’ni anlattı. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi’ne bağlı olarak hizmet veren Kütüphaneler Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de katıldı. Başkan Altepe, Dr. Özgür Bolat’ı ilgiyle izledi.
Bursa’da Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklara ve gençlere çok önem verdiklerini söyleyen Başkan Altepe, “Bizim geleceğimiz, çocuklarımızdır. Mutlu bir gelecek için mutlu çocuklar yetiştirmeliyiz. Çocuklar için aile çok önemli. Ben de kendi torunlarımdan biliyorum, çocuklarla oynarsak onlar da bizimle oynuyorlar. Oynamadığımızda ise telefonlarımızı alıyorlar, herkes kendi dünyasına çekiliyor. Çocuklarımız iyi yetişirse geleceğimiz de iyi olur, çocuklarımıza ve geleceğimize özen göstermeliyiz” diye konuştu.
Dr. Özgür Bolat da “Bütün bağımlılıkların temelinde değersizlik duygusu vardır. İnternet bağımlılığının da temelinde de bu var” diyerek çocuklara verilen değerin hissettirilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Dr. Bolat, Eylül ayı sonunda okurlarıyla buluşan ‘Beni Ödülle Cezalandırma’ başlıklı kitabından da örnekler vererek, anne, baba ve öğretmenlere mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin yollarını gösterdi. Programın sonunda Başkan Altepe, ‘Beni Ödülle Cezalandırma’ adlı kitabıyla mutlu ve başarılı bir neslin yetişmesinde önemli bir rol üstlenen Dr. Özgür Bolat’a günün anısına plaket verdi.